XOF til USD - CFA Franc BCEAO til Amerikanske dollar valutaomregner

Vores CFA Franc BCEAO til Amerikanske dollar konverter er opdateret med valutakurser fra 14.08.2022. Indtast et givet beløb, der skal konverteres i boksen til venstre for CFA Franc BCEAO. Brug "Swap currencies" -Button til at gøre standardvalutaen. Klik på Amerikanske dollar eller Amerikanske dollar for at konvertere mellem den pågældende valuta og alle de andre valutaer.

CFA Franc BCEAO til Amerikanske dollar valutakalkulator

Valutakurser opdateret: 14.08.2022 04:05
1 XOF (F)
=
0,00156 USD ($)
1 XOF = 0,001564 USD
639,538632 XOF = 1 USD

Hvad er den aktuelle valutakurs for CFA Franc BCEAO til Amerikanske dollar?

CFA Franc BCEAO kursus til Amerikanske dollar = 0,00

Konvertering XOF i Amerikanske dollar

Du har valgt kildevalutaen XOF og målvalutaen Amerikanske dollar med et beløb på 1 XOF. Du kan vælge valutakurser på de to lister for mere end 160 internationale valutaer. Valutakurserne opdateres med regelmæssige intervaller og præsenteres i tabelform for sædvanlige beløb. Du kan også se de historiske valutakurser for andre besøgende.

valutakurser

USDEURGBPCADJPYXOF
USDnan0.000000.000000.000000.000000.00000
EURinf11.183000.762590.007300.00152
GBPinf0.8453110.644620.006170.00129
CADinf1.311321.5512910.009570.00200
JPYinf136.95277162.01517104.4390110.20866
XOFinf656.35553776.46882500.531134.792571

Lande, der betaler med CFA Franc BCEAO (XOF)

Lande, der betaler med Amerikanske dollar (USD)

Konverter CFA Franc BCEAO til andre verdensvalutaer


XOF til USD valutakalkulator

Den CFA Franc BCEAO er valutaen i Benin, Burkina Faso, Guinea-Bissau, Elfenbenskysten, mali, Niger, Senegal, At gå. Den Amerikanske dollar er valutaen i Øst Timor, Ecuador, El Salvador, Marshalløerne, Mikronesien, Palau, Forenede Stater, Zimbabwe. Symbolet for XOF er F. Symbolet for USD er $. Kursen for CFA Franc BCEAO blev sidst opdateret den August 14, 2022. Valutakursen for Amerikanske dollar blev sidst opdateret den August 14, 2022. Omregningsfaktoren har 5 signifikante cifre. Omregningsfaktoren har 5 signifikante cifre.

Udskriv diagrammerne og tag dem med i din pung eller tegnebog, mens du rejser.

valutakurs CFA Franc BCEAO til Amerikanske dollar = 0,00.

Del valutaomregner?

Var vores valutalommeregner hjælpsom? Så del! Med dette link kan du henvise dine besøgende og venner til vores valutakonverter.