Tuesday 28 March 2023

AMD до USD - Armenian Dram до САД долар валута конвертор

Нашиот Armenian Dram до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.03.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Armenian Dram. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Armenian Dram до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.03.2023 01:51
1 AMD (Դ)
=
0,00258 USD ($)
1 AMD = 0,002581 USD
387,439506 AMD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Armenian Dram до САД долар?

Armenian Dram курсот до САД долар = 0,00

Конверзија AMD во САД долар

Ја избравте изворната валута AMD и целната валута САД долар со количина 1 AMD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYAMD
USD11.079771.228430.730650.007600.00257
EUR0.9261211.137670.676670.007040.00238
GBP0.814050.8789910.594790.006190.00210
CAD1.368641.477821.6812710.010400.00352
JPY131.55150142.04585161.6012596.1184110.33859
AMD388.53007419.52455477.28036283.880402.953441

Земјите кои плаќаат со Armenian Dram (AMD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Armenian Dram во други светски валути


AMD до USD калкулатор на девизниот курс

На Armenian Dram е валута во Ерменија. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за AMD е Դ. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Armenian Dram беше последно ажурирана на März 28, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 28, 2023. Факторот на конверзија AMD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Armenian Dram до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.