ANG до EUR - Холандија Antillean гулден до евра валута конвертор

Нашиот Холандија Antillean гулден до евра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 03.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Холандија Antillean гулден. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на евра или евра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Холандија Antillean гулден до евра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 03.07.2020 09:00
1 ANG (ƒ)
=
0,49709 EUR (€)
1 ANG = 0,497089 EUR
2,011712 ANG = 1 EUR

Кој е тековниот курс за Холандија Antillean гулден до евра?

Холандија Antillean гулден курсот до евра = 0,50

Конверзија ANG во евра

Ја избравте изворната валута ANG и целната валута евра со количина 1 ANG. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYANG
USD11.123031.246200.736170.009300.55683
EUR0.8904511.109680.655530.008280.49583
GBP0.802440.9011610.590740.007460.44682
CAD1.358381.525491.6928110.012630.75638
JPY107.57803120.81310134.0636479.19612159.90255
ANG1.795882.016832.238031.322080.016691

Земјите кои плаќаат со Холандија Antillean гулден (ANG)

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

ANG до EUR калкулатор на девизниот курс

На Холандија Antillean гулден е валута во . На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. Симболот за ANG е ƒ. Симболот за EUR е €. Стапката на размена за Холандија Antillean гулден беше последно ажурирана на Juli 03, 2020. Девизниот курс за евра беше последен пат ажуриран на Juli 03, 2020. Факторот на конверзија ANG има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Холандија Antillean гулден до евра = 0,50.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.