ANG до USD - Холандија Antillean гулден до САД долар валута конвертор

Нашиот Холандија Antillean гулден до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.11.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Холандија Antillean гулден. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Холандија Antillean гулден до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.11.2020 16:51
1 ANG (ƒ)
=
0,55874 USD ($)
1 ANG = 0,558740 USD
1,789741 ANG = 1 USD

Кој е тековниот курс за Холандија Antillean гулден до САД долар?

Холандија Antillean гулден курсот до САД долар = 0,56

Конверзија ANG во САД долар

Ја избравте изворната валута ANG и целната валута САД долар со количина 1 ANG. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYANG
USD11.195081.334750.770280.009580.55700
EUR0.8367711.116870.644540.008020.46608
GBP0.749210.8953610.577100.007180.41731
CAD1.298241.551491.7328210.012440.72312
JPY104.34850124.70467139.2789780.37720158.12199
ANG1.795342.145572.396321.382910.017211

Земјите кои плаќаат со Холандија Antillean гулден (ANG)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

ANG до USD калкулатор на девизниот курс

На Холандија Antillean гулден е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за ANG е ƒ. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Холандија Antillean гулден беше последно ажурирана на Dezember 01, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 01, 2020. Факторот на конверзија ANG има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Холандија Antillean гулден до САД долар = 0,56.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.