AUD до BND - Австралискиот долар до Брунеи долари валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Брунеи долари конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Брунеи долари или Брунеи долари за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Брунеи долари калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.01.2022 14:45
1 AUD ($)
=
0,95920 BND ($)
1 AUD = 0,959195 BND
1,042541 AUD = 1 BND

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Брунеи долари?

Австралискиот долар курсот до Брунеи долари = 0,96

Конверзија AUD во Брунеи долари

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Брунеи долари со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDBND
USD11.130971.347970.791090.008780.713880.74387
EUR0.8842011.191870.699480.007760.631210.65773
GBP0.741860.8390110.586870.006510.529590.55184
CAD1.264091.429641.7039510.011100.902400.94032
JPY113.87450128.78846153.4996790.08452181.2921884.70788
AUD1.400811.584271.888251.108160.0123011.04202
BND1.344321.520381.812111.063470.011810.959681

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Брунеи долари (BND)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до BND калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Брунеи долари е валута во Брунеи. Симболот за AUD е $. Симболот за BND е $. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Januar 25, 2022. Девизниот курс за Брунеи долари беше последен пат ажуриран на Januar 25, 2022. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BND има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Брунеи долари = 0,96.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.