1 AUD до CHF - Австралискиот долар до Швајцарскиот франк валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Швајцарскиот франк конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Швајцарскиот франк или Швајцарскиот франк за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Швајцарскиот франк калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 26.10.2021 09:32
1 AUD ($)
=
0,69016 CHF (CHF)
1 AUD = 0,690157 CHF
1,448946 AUD = 1 CHF

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Швајцарскиот франк?

Австралискиот долар курсот до Швајцарскиот франк = 0,69

Конверзија AUD во Швајцарскиот франк

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Швајцарскиот франк со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCHF
USD11.165631.378600.810260.008800.750291.09100
EUR0.8579111.182710.695130.007550.643680.93597
GBP0.725380.8455210.587740.006380.544240.79138
CAD1.234171.438591.7014210.010860.925991.34648
JPY113.66599132.49251156.6996392.09914185.28297124.00963
AUD1.332811.553561.837411.079920.0117311.45410
CHF0.916591.068411.263610.742680.008060.687711

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

AUD до CHF калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. Симболот за AUD е $. Симболот за CHF е CHF. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Oktober 26, 2021. Девизниот курс за Швајцарскиот франк беше последен пат ажуриран на Oktober 26, 2021. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Швајцарскиот франк = 0,69.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.