1000 AUD до CNY - Австралискиот долар до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.06.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.06.2021 13:57
1000 AUD ($)
=
4.902,07530 CNY (¥)
1 AUD = 4,902075 CNY
0,203995 AUD = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Кинески Јуан?

Австралискиот долар курсот до Кинески Јуан = 4,90

Конверзија AUD во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Кинески Јуан со количина 1000 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDCNY
USD11.194381.393430.811730.009020.759200.15468
EUR0.8372611.166650.679630.007550.635640.12951
GBP0.717660.8571510.582540.006470.544840.11101
CAD1.231941.471401.7166110.011110.935290.19056
JPY110.87202132.42323154.4920889.99827184.1740317.14983
AUD1.317181.573211.835391.069190.0118810.20374
CNY6.464907.721559.008375.247760.058314.908151

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

AUD до CNY калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за AUD е $. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Juni 25, 2021. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на Juni 25, 2021. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Кинески Јуан = 4,90.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.