AUD до GMD - Австралискиот долар до Gambian Dalasi валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Gambian Dalasi конвертор е актуелен со курсеви за размена од 27.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Gambian Dalasi или Gambian Dalasi за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Gambian Dalasi калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 27.01.2022 08:55
1 AUD ($)
=
37,02403 GMD (D)
1 AUD = 37,024030 GMD
0,027009 AUD = 1 GMD

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Gambian Dalasi?

Австралискиот долар курсот до Gambian Dalasi = 37,02

Конверзија AUD во Gambian Dalasi

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Gambian Dalasi со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDGMD
USD11.120521.341660.786360.008710.707390.01899
EUR0.8924411.197350.701780.007780.631300.01695
GBP0.745350.8351810.586110.006490.527250.01416
CAD1.271691.424951.7061710.011080.899570.02415
JPY114.77897128.61253153.9944190.25739181.192942.18003
AUD1.413661.584041.896651.111640.0123210.02685
GMD52.6501958.9957870.6386941.401910.4587137.243971

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Gambian Dalasi (GMD)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до GMD калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Gambian Dalasi е валута во Гамбија. Симболот за AUD е $. Симболот за GMD е D. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Januar 28, 2022. Девизниот курс за Gambian Dalasi беше последен пат ажуриран на Januar 28, 2022. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија GMD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Gambian Dalasi = 37,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.