AUD до JEP - Австралискиот долар до Џерси фунта валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Џерси фунта конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Џерси фунта или Џерси фунта за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Џерси фунта калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.01.2022 00:28
1 AUD ($)
=
0,52584 JEP (£)
1 AUD = 0,525836 JEP
1,901735 AUD = 1 JEP

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Џерси фунта?

Австралискиот долар курсот до Џерси фунта = 0,53

Конверзија AUD во Џерси фунта

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Џерси фунта со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDJEP
USD11.120521.341660.786360.008710.707391.37378
EUR0.8924411.197350.701780.007780.631301.22601
GBP0.745350.8351810.586110.006490.527251.02394
CAD1.271691.424951.7061710.011080.899571.74701
JPY114.77897128.61253153.9944190.25739181.19294157.68074
AUD1.413661.584041.896651.111640.0123211.94205
JEP0.727920.815650.976620.572410.006340.514921

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Џерси фунта (JEP)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до JEP калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Џерси фунта е валута во . Симболот за AUD е $. Симболот за JEP е £. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Januar 28, 2022. Девизниот курс за Џерси фунта беше последен пат ажуриран на Januar 28, 2022. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JEP има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Џерси фунта = 0,53.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.