1000 AUD до NOK - Австралискиот долар до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 12:48
1000 AUD ($)
=
0,00000 NOK (kr)
1 AUD = NOK
inf AUD = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Норвешкиот Крун?

Австралискиот долар курсот до Норвешкиот Крун =

Конверзија AUD во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1000 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDNOK
USD11.190081.370850.798060.009120.762200.11770
EUR0.8402811.151900.670600.007660.640460.09890
GBP0.729470.8681310.582170.006650.556000.08586
CAD1.253041.491211.7177210.011430.955060.14749
JPY109.66204130.50655150.3302987.51714183.5843812.90772
AUD1.311991.561371.798551.047050.0119610.15443
NOK8.4958510.1107411.646546.780220.077476.475531

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

AUD до NOK калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за AUD е $. Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на April 11, 2021. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на April 11, 2021. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Норвешкиот Крун = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.