1000 AUD до SGD - Австралискиот долар до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 11.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 11.08.2020 10:08
1000 AUD ($)
=
982,52100 SGD ($)
1 AUD = 0,982521 SGD
1,017790 AUD = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Сингапурски долар?

Австралискиот долар курсот до Сингапурски долар = 0,98

Конверзија AUD во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Сингапурски долар со количина 1000 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDSGD
USD11.174901.307920.748890.009440.715650.72811
EUR0.8511411.113210.637400.008040.609110.61972
GBP0.764580.8983010.572580.007220.547170.55670
CAD1.335321.568861.7464810.012610.955620.97226
JPY105.87750124.39566138.4788979.29028175.7712477.09068
AUD1.397331.641731.827591.046440.0132011.01741
SGD1.373421.613631.796311.028530.012970.982881

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

AUD до SGD калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за AUD е $. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на August 11, 2020. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на August 11, 2020. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Сингапурски долар = 0,98.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.