AUD до STD - Австралискиот долар до Сао Томе и Принсипе Добра валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Сао Томе и Принсипе Добра конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сао Томе и Принсипе Добра или Сао Томе и Принсипе Добра за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Сао Томе и Принсипе Добра калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.01.2022 02:05
1 AUD ($)
=
15.497,00100 STD (Db)
1 AUD = 15.497,001000 STD
0,000065 AUD = 1 STD

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Сао Томе и Принсипе Добра?

Австралискиот долар курсот до Сао Томе и Принсипе Добра = 15.497,00

Конверзија AUD во Сао Томе и Принсипе Добра

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Сао Томе и Принсипе Добра со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDSTD
USD11.130971.347970.791090.008780.713880.00005
EUR0.8842011.191870.699480.007760.631210.00004
GBP0.741860.8390110.586870.006510.529590.00004
CAD1.264091.429641.7039510.011100.902400.00006
JPY113.87450128.78846153.4996790.08452181.292180.00550
AUD1.400811.584271.888251.108160.0123010.00007
STD20,697.9810123,408.7625327,900.3053316,373.88388181.7613414,775.776081

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Сао Томе и Принсипе Добра (STD)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до STD калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Сао Томе и Принсипе Добра е валута во Сао Томе и Принсипе. Симболот за AUD е $. Симболот за STD е Db. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Januar 25, 2022. Девизниот курс за Сао Томе и Принсипе Добра беше последен пат ажуриран на Januar 25, 2022. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија STD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Сао Томе и Принсипе Добра = 15.497,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.