AUD до USD - Австралискиот долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.12.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.12.2021 09:24
1 AUD ($)
=
0,71635 USD ($)
1 AUD = 0,716351 USD
1,395964 AUD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до САД долар?

Австралискиот долар курсот до САД долар = 0,72

Конверзија AUD во САД долар

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута САД долар со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUD
USD11.132301.320040.789330.008820.71322
EUR0.8831611.165800.697100.007790.62988
GBP0.757550.8577810.597950.006680.54030
CAD1.266911.434521.6723710.011170.90358
JPY113.37350128.37327149.6581189.48856180.86024
AUD1.402091.587591.850821.106710.012371

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до USD калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за AUD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Dezember 09, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 09, 2021. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до САД долар = 0,72.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.