AUD до YER - Австралискиот долар до Јеменски риал валута конвертор

Нашиот Австралискиот долар до Јеменски риал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.01.2022. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Австралискиот долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јеменски риал или Јеменски риал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Австралискиот долар до Јеменски риал калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.01.2022 02:10
1 AUD ($)
=
180,62468 YER (﷼)
1 AUD = 180,624680 YER
0,005536 AUD = 1 YER

Кој е тековниот курс за Австралискиот долар до Јеменски риал?

Австралискиот долар курсот до Јеменски риал = 180,62

Конверзија AUD во Јеменски риал

Ја избравте изворната валута AUD и целната валута Јеменски риал со количина 1 AUD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDYER
USD11.142751.368150.798230.008740.721230.00400
EUR0.8750811.197240.698520.007650.631130.00350
GBP0.730920.8352510.583440.006390.527160.00292
CAD1.252771.431601.7139710.010950.903530.00501
JPY114.37303130.69978156.4792491.29647182.488970.45703
AUD1.386531.584451.896971.106770.0121210.00554
YER250.25039285.97364342.37961199.758452.18802180.487471

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

Земјите кои плаќаат со Јеменски риал (YER)

Convert Австралискиот долар to other Popular World Currencies


AUD до YER калкулатор на девизниот курс

На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. На Јеменски риал е валута во Јемен. Симболот за AUD е $. Симболот за YER е ﷼. Стапката на размена за Австралискиот долар беше последно ажурирана на Januar 18, 2022. Девизниот курс за Јеменски риал беше последен пат ажуриран на Januar 18, 2022. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија YER има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Австралискиот долар до Јеменски риал = 180,62.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.