AWG до USD - Арубан Флорин до САД долар валута конвертор

Нашиот Арубан Флорин до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 23.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Арубан Флорин. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Арубан Флорин до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 23.02.2020 14:13
1 AWG (ƒ)
=
0,55866 USD ($)
1 AWG = 0,558659 USD
1,790001 AWG = 1 USD

Кој е тековниот курс за Арубан Флорин до САД долар?

Арубан Флорин курсот до САД долар = 0,56

Конверзија AWG во САД долар

Ја избравте изворната валута AWG и целната валута САД долар со количина 1 AWG. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAWG
USD11.084701.295500.756250.008960.55556
EUR0.9219111.194330.697190.008260.51217
GBP0.771900.8372910.583750.006920.42884
CAD1.322321.434321.7130610.011850.73462
JPY111.58039121.03175144.5523484.38261161.98910
AWG1.800001.952472.331901.361250.016131

Земјите кои плаќаат со Арубан Флорин (AWG)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

AWG до USD калкулатор на девизниот курс

На Арубан Флорин е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за AWG е ƒ. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Арубан Флорин беше последно ажурирана на Februar 24, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Februar 24, 2020. Факторот на конверзија AWG има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Арубан Флорин до САД долар = 0,56.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.