BBD до USD - Барбадоски долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Барбадоски долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.12.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Барбадоски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Барбадоски долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.12.2021 06:14
1 BBD ($)
=
0,50000 USD ($)
1 BBD = 0,500000 USD
2,000000 BBD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Барбадоски долар до САД долар?

Барбадоски долар курсот до САД долар = 0,50

Конверзија BBD во САД долар

Ја избравте изворната валута BBD и целната валута САД долар со количина 1 BBD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBBD
USD11.134461.331070.784040.008820.49533
EUR0.8814811.173310.691110.007770.43662
GBP0.751280.8522910.589030.006630.37213
CAD1.275451.446941.6977110.011250.63176
JPY113.39550128.64290150.9374088.90661156.16783
BBD2.018872.290332.687261.582870.017801

Земјите кои плаќаат со Барбадоски долар (BBD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Convert Барбадоски долар to other Popular World Currencies


BBD до USD калкулатор на девизниот курс

На Барбадоски долар е валута во Барбадос. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BBD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Барбадоски долар беше последно ажурирана на Dezember 01, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 01, 2021. Факторот на конверзија BBD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Барбадоски долар до САД долар = 0,50.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.