BHD до USD - Бахреин динарот до САД долар валута конвертор

Нашиот Бахреин динарот до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.07.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Бахреин динарот. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Бахреин динарот до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 22.07.2019 14:04
1 BHD (BD)
=
2,65957 USD ($)
1 BHD = 2,659570 USD
0,376001 BHD = 1 USD

Земјите кои плаќаат со Бахреин динарот (BHD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BHD до USD калкулатор на девизниот курс

На Бахреин динарот е валута во Бахреин. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BHD е BD. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Бахреин динарот беше последно ажурирана на Juli 22, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Juli 22, 2019. Факторот на конверзија BHD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.