BIF до NOK - Бурундиски франк до Норвешкиот Крун валута конвертор

Нашиот Бурундиски франк до Норвешкиот Крун конвертор е актуелен со курсеви за размена од 19.09.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Бурундиски франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Норвешкиот Крун или Норвешкиот Крун за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Бурундиски франк до Норвешкиот Крун калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 19.09.2020 21:28
1 BIF
=
0,00472 NOK (kr)
1 BIF = 0,004725 NOK
211,657234 BIF = 1 NOK

Кој е тековниот курс за Бурундиски франк до Норвешкиот Крун?

Бурундиски франк курсот до Норвешкиот Крун = 0,00

Конверзија BIF во Норвешкиот Крун

Ја избравте изворната валута BIF и целната валута Норвешкиот Крун со количина 1 BIF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBIFNOK
USD11.183971.291650.757370.009560.000520.11008
EUR0.8446211.090950.639690.008080.000440.09297
GBP0.774200.9166310.586360.007400.000400.08522
CAD1.320361.563271.7054410.012630.000680.14534
JPY104.55804123.79358135.0523179.1890410.0541511.50949
BIF1,931.000002,286.246062,494.174661,462.4799318.468211212.55976
NOK9.0845010.7557811.733996.880320.086880.004701

Земјите кои плаќаат со Бурундиски франк (BIF)

Земјите кои плаќаат со Норвешкиот Крун (NOK)

BIF до NOK калкулатор на девизниот курс

На Бурундиски франк е валута во Бурунди. На Норвешкиот Крун е валута во Норвешка. Симболот за BIF е . Симболот за NOK е kr. Стапката на размена за Бурундиски франк беше последно ажурирана на September 20, 2020. Девизниот курс за Норвешкиот Крун беше последен пат ажуриран на September 20, 2020. Факторот на конверзија BIF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NOK има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Бурундиски франк до Норвешкиот Крун = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.