BIF до SGD - Бурундиски франк до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Бурундиски франк до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 29.11.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Бурундиски франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Бурундиски франк до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 29.11.2020 22:14
1 BIF
=
0,00069 SGD ($)
1 BIF = 0,000689 SGD
1.450,561948 BIF = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Бурундиски франк до Сингапурски долар?

Бурундиски франк курсот до Сингапурски долар = 0,00

Конверзија BIF во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута BIF и целната валута Сингапурски долар со количина 1 BIF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBIFSGD
USD11.196381.330650.769500.009610.000510.74727
EUR0.8358611.112240.643190.008030.000430.62461
GBP0.751510.8990910.578290.007220.000390.56158
CAD1.299551.554751.7292510.012490.000670.97112
JPY104.06604124.50206138.4755580.0785210.0535977.76545
BIF1,942.000002,323.361152,584.123741,494.3634318.6612311,451.19877
SGD1.338201.600991.780681.029740.012860.000691

Земјите кои плаќаат со Бурундиски франк (BIF)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

BIF до SGD калкулатор на девизниот курс

На Бурундиски франк е валута во Бурунди. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за BIF е . Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Бурундиски франк беше последно ажурирана на November 30, 2020. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на November 30, 2020. Факторот на конверзија BIF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Бурундиски франк до Сингапурски долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.