BIF до USD - Бурундиски франк до САД долар валута конвертор

Нашиот Бурундиски франк до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 21.09.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Бурундиски франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Бурундиски франк до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 21.09.2019 02:07
1 BIF
=
0,00054 USD ($)
1 BIF = 0,000539 USD
1.853,915191 BIF = 1 USD

Кој е тековниот курс за Бурундиски франк до САД долар?

Бурундиски франк курсот до САД долар = 0,00

Конверзија BIF во САД долар

Ја избравте изворната валута BIF и целната валута САД долар со количина 1 BIF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBIF
USD11.104451.247470.754170.009260.00054
EUR0.9054311.129500.682850.008380.00049
GBP0.801620.8853510.604560.007420.00043
CAD1.325961.464461.6541010.012270.00071
JPY108.02197119.30487134.7545981.4669910.05808
BIF1,860.000002,054.277092,320.301391,402.7572517.218721

Земјите кои плаќаат со Бурундиски франк (BIF)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BIF до USD калкулатор на девизниот курс

На Бурундиски франк е валута во Бурунди. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BIF е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Бурундиски франк беше последно ажурирана на September 21, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на September 21, 2019. Факторот на конверзија BIF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Бурундиски франк до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.