BMD до USD - Бермудски долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Бермудски долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Бермудски долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Бермудски долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.10.2021 10:47
1 BMD ($)
=
1,00000 USD ($)
1 BMD = 1,000000 USD
1,000000 BMD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Бермудски долар до САД долар?

Бермудски долар курсот до САД долар = 1,00

Конверзија BMD во САД долар

Ја избравте изворната валута BMD и целната валута САД долар со количина 1 BMD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBMD
USD11.160341.375230.806320.008791
EUR0.8618211.185200.694900.007580.86182
GBP0.727150.8437410.586310.006390.72715
CAD1.240211.439061.7055710.010901.24021
JPY113.75450131.99411156.4388491.722341113.75450
BMD11.160341.375230.806320.008791

Земјите кои плаќаат со Бермудски долар (BMD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Convert Бермудски долар to other Popular World Currencies


BMD до USD калкулатор на девизниот курс

На Бермудски долар е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BMD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Бермудски долар беше последно ажурирана на Oktober 28, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 28, 2021. Факторот на конверзија BMD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Бермудски долар до САД долар = 1,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.