BND до USD - Брунеи долари до САД долар валута конвертор

Нашиот Брунеи долари до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Брунеи долари. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Брунеи долари до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.10.2021 02:37
1 BND ($)
=
0,74197 USD ($)
1 BND = 0,741974 USD
1,347757 BND = 1 USD

Кој е тековниот курс за Брунеи долари до САД долар?

Брунеи долари курсот до САД долар = 0,74

Конверзија BND во САД долар

Ја избравте изворната валута BND и целната валута САД долар со количина 1 BND. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBND
USD11.164681.376050.808570.008800.74259
EUR0.8586011.181480.694240.007560.63759
GBP0.726720.8463910.587600.006400.53966
CAD1.236751.440421.7018310.010890.91840
JPY113.58804132.29386156.3027791.84398184.34973
BND1.346631.568401.853031.088850.011861

Земјите кои плаќаат со Брунеи долари (BND)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BND до USD калкулатор на девизниот курс

На Брунеи долари е валута во Брунеи. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BND е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Брунеи долари беше последно ажурирана на Oktober 25, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 25, 2021. Факторот на конверзија BND има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Брунеи долари до САД долар = 0,74.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.