1000 BRL до BZD - Бразилецот Реал до Белизе долар валута конвертор

Нашиот Бразилецот Реал до Белизе долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 06.07.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Бразилецот Реал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Белизе долар или Белизе долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Бразилецот Реал до Белизе долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 06.07.2020 06:07
1000 BRL (R$)
=
379,56800 BZD (BZ$)
1 BRL = 0,379568 BZD
2,634574 BRL = 1 BZD

Кој е тековниот курс за Бразилецот Реал до Белизе долар?

Бразилецот Реал курсот до Белизе долар = 0,38

Конверзија BRL во Белизе долар

Ја избравте изворната валута BRL и целната валута Белизе долар со количина 1000 BRL. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRLBZD
USD11.124501.248390.736520.009300.188220.49611
EUR0.8892811.110180.654970.008270.167380.44118
GBP0.801030.9007610.589970.007450.150770.39739
CAD1.357751.526781.6950010.012630.255560.67358
JPY107.51850120.90457134.2254879.18903120.2371953.34048
BRL5.312925.974386.632623.913040.0494112.63577
BZD2.015702.266662.516391.484600.018750.379401

Земјите кои плаќаат со Бразилецот Реал (BRL)

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

BRL до BZD калкулатор на девизниот курс

На Бразилецот Реал е валута во Бразил. На Белизе долар е валута во Белизе. Симболот за BRL е R$. Симболот за BZD е BZ$. Стапката на размена за Бразилецот Реал беше последно ажурирана на Juli 06, 2020. Девизниот курс за Белизе долар беше последен пат ажуриран на Juli 06, 2020. Факторот на конверзија BRL има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Бразилецот Реал до Белизе долар = 0,38.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.