10 BRL до USD - Бразилецот Реал до САД долар валута конвертор

Нашиот Бразилецот Реал до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.05.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Бразилецот Реал. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Бразилецот Реал до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.05.2020 19:18
10 BRL (R$)
=
1,80741 USD ($)
1 BRL = 0,180741 USD
5,532779 BRL = 1 USD

Кој е тековниот курс за Бразилецот Реал до САД долар?

Бразилецот Реал курсот до САД долар = 0,18

Конверзија BRL во САД долар

Ја избравте изворната валута BRL и целната валута САД долар со количина 10 BRL. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRL
USD11.090501.216610.714570.009290.18083
EUR0.9170111.115640.655270.008520.16582
GBP0.821960.8963510.587340.007640.14863
CAD1.399451.526101.7025810.013000.25306
JPY107.65039117.39269130.9680776.92335119.46590
BRL5.530206.030686.728083.951700.051371

Земјите кои плаќаат со Бразилецот Реал (BRL)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BRL до USD калкулатор на девизниот курс

На Бразилецот Реал е валута во Бразил. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BRL е R$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Бразилецот Реал беше последно ажурирана на Mai 25, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Mai 25, 2020. Факторот на конверзија BRL има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Бразилецот Реал до САД долар = 0,18.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.