BSD до USD - Bahamian Dollar до САД долар валута конвертор

Нашиот Bahamian Dollar до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 26.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Bahamian Dollar. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Bahamian Dollar до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 26.10.2020 18:23
1 BSD ($)
=
1,00000 USD ($)
1 BSD = 1,000000 USD
1,000000 BSD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Bahamian Dollar до САД долар?

Bahamian Dollar курсот до САД долар = 1,00

Конверзија BSD во САД долар

Ја избравте изворната валута BSD и целната валута САД долар со количина 1 BSD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBSD
USD11.181791.301450.756640.009540.99987
EUR0.8461811.101250.640250.008070.84606
GBP0.768380.9080610.581380.007330.76827
CAD1.321641.561891.7200410.012601.32146
JPY104.86750123.93122136.4795979.346801104.85377
BSD1.000131.181941.301620.756740.009541

Земјите кои плаќаат со Bahamian Dollar (BSD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BSD до USD калкулатор на девизниот курс

На Bahamian Dollar е валута во Бахами. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BSD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Bahamian Dollar беше последно ажурирана на Oktober 26, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 26, 2020. Факторот на конверзија BSD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Bahamian Dollar до САД долар = 1,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.