1000 BTC до LTC

Нашиот Биткоин до Litecoin конвертор е актуелен со курсеви за размена од 18.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Биткоин. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Litecoin или Litecoin за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Биткоин до Litecoin калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 18.02.2020 07:57
1000 BTC (₿)
=
132.498,94332 LTC
1 BTC = 132,498943 LTC
0,007547 LTC = 1 BTC

Кој е тековниот курс за Биткоин до Litecoin?

Биткоин курсот до Litecoin = 132,50
Ripple0,000 XRP
Bitcoin Cash0,000 BCH
НЕ0,000 XEM
EOS0,000 EOS
NEO0,000 NEO
IOTA0,000 MIOTA
ЦРТИЧКА0,000 DASH
Валута0,000 XMR

Конверзија BTC во Litecoin

Ја избравте изворната валута BTC и целната валута Litecoin со количина 1000 BTC. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBTC
USD11.0833501.3010410.7556580.0090979,615.384615
EUR0.92306311.2009430.6975200.0083978,875.605769
GBP0.7686150.83267910.5808100.0069927,390.528846
CAD1.3233501.4336511.72173310.01203812,724.519231
JPY109.931965119.094758143.02604783.07096811,057,038.125000
BTC0.0001040.0001130.0001350.0000790.0000011

Што е криптовалентност?

Cryptocurrencies се дигитални платежни средства кои делуваат како средство за размена според принципите на криптографијата за да обезбедат трансакции и да контролираат производство на валути.

Дигиталната валута, алтернативната валута и виртуелната валута се алтернативни термини за криптовекциите.

До денес, се создадени стотици криптовекутации - т.н. Altcoins.

Биткоин и неговите деривати користат децентрализирана контрола наспроти централизирани електронски пари / централни банкарски системи.

Децентрализирана контрола се однесува на употребата на базата на трансакции на блокхеин во улога на дистрибуирана книга.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Биткоин до Litecoin = 132,50.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.