BTN до AUD - Butan Ngultrum до Австралискиот долар валута конвертор

Нашиот Butan Ngultrum до Австралискиот долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Butan Ngultrum. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Австралискиот долар или Австралискиот долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Butan Ngultrum до Австралискиот долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.01.2021 09:24
1 BTN (དངུལ་ཀྲམ)
=
0,01774 AUD ($)
1 BTN = 0,017743 AUD
56,360255 BTN = 1 AUD

Кој е тековниот курс за Butan Ngultrum до Австралискиот долар?

Butan Ngultrum курсот до Австралискиот долар = 0,02

Конверзија BTN во Австралискиот долар

Ја избравте изворната валута BTN и целната валута Австралискиот долар со количина 1 BTN. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYAUDBTN
USD11.217451.368160.785200.009640.771710.01369
EUR0.8213911.123790.644960.007920.633870.01124
GBP0.730910.8898510.573910.007040.564050.01001
CAD1.273561.550491.7424310.012270.982810.01743
JPY103.76504126.32874141.9671181.47669180.076431.42050
AUD1.295831.577601.772901.017490.0124910.01774
BTN73.0480888.9323899.9414157.357620.7039856.371871

Земјите кои плаќаат со Butan Ngultrum (BTN)

Земјите кои плаќаат со Австралискиот долар (AUD)

BTN до AUD калкулатор на девизниот курс

На Butan Ngultrum е валута во Бутан. На Австралискиот долар е валута во Австралија, Кирибати, Науру, Тувалу. Симболот за BTN е དངུལ་ཀྲམ. Симболот за AUD е $. Стапката на размена за Butan Ngultrum беше последно ажурирана на Januar 24, 2021. Девизниот курс за Австралискиот долар беше последен пат ажуриран на Januar 24, 2021. Факторот на конверзија BTN има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија AUD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Butan Ngultrum до Австралискиот долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.