BYR до USD - Белоруски рубља до САД долар валута конвертор

Нашиот Белоруски рубља до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 03.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Белоруски рубља. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Белоруски рубља до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 03.08.2020 06:25
1 BYR
=
0,00004 USD ($)
1 BYR = 0,000041 USD
24.463,694654 BYR = 1 USD

Кој е тековниот курс за Белоруски рубља до САД долар?

Белоруски рубља курсот до САД долар = 0,00

Конверзија BYR во САД долар

Ја избравте изворната валута BYR и целната валута САД долар со количина 1 BYR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBYR
USD11.178001.308540.745630.009450.00005
EUR0.8489011.110810.632960.008020.00004
GBP0.764210.9002410.569820.007220.00004
CAD1.341151.579881.7549410.012670.00007
JPY105.83904124.67845138.4941678.9166310.00540
BYR19,600.0000023,088.8118225,647.2999014,614.32353185.186861

Земјите кои плаќаат со Белоруски рубља (BYR)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BYR до USD калкулатор на девизниот курс

На Белоруски рубља е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BYR е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Белоруски рубља беше последно ажурирана на August 03, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на August 03, 2020. Факторот на конверзија BYR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Белоруски рубља до САД долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.