BZD до BRL - Белизе долар до Бразилецот Реал валута конвертор

Нашиот Белизе долар до Бразилецот Реал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 24.01.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Белизе долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бразилецот Реал или Бразилецот Реал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Белизе долар до Бразилецот Реал калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 24.01.2021 00:46
1 BZD (BZ$)
=
2,71406 BRL (R$)
1 BZD = 2,714060 BRL
0,368452 BZD = 1 BRL

Кој е тековниот курс за Белизе долар до Бразилецот Реал?

Белизе долар курсот до Бразилецот Реал = 2,71

Конверзија BZD во Бразилецот Реал

Ја избравте изворната валута BZD и целната валута Бразилецот Реал со количина 1 BZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRLBZD
USD11.217451.368160.785200.009640.182910.49586
EUR0.8213911.123790.644960.007920.150240.40730
GBP0.730910.8898510.573910.007040.133690.36243
CAD1.273561.550491.7424310.012270.232950.63151
JPY103.76504126.32874141.9671181.47669118.9798951.45345
BRL5.467106.655937.479874.292790.0526912.71095
BZD2.016682.455202.759141.583500.019440.368881

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

Земјите кои плаќаат со Бразилецот Реал (BRL)

BZD до BRL калкулатор на девизниот курс

На Белизе долар е валута во Белизе. На Бразилецот Реал е валута во Бразил. Симболот за BZD е BZ$. Симболот за BRL е R$. Стапката на размена за Белизе долар беше последно ажурирана на Januar 24, 2021. Девизниот курс за Бразилецот Реал беше последен пат ажуриран на Januar 24, 2021. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BRL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Белизе долар до Бразилецот Реал = 2,71.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.