1 BZD до BRL - Белизе долар до Бразилецот Реал валута конвертор

Нашиот Белизе долар до Бразилецот Реал конвертор е актуелен со курсеви за размена од 07.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Белизе долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Бразилецот Реал или Бразилецот Реал за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Белизе долар до Бразилецот Реал калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 07.03.2021 18:21
1 BZD (BZ$)
=
2,82427 BRL (R$)
1 BZD = 2,824270 BRL
0,354074 BZD = 1 BRL

Кој е тековниот курс за Белизе долар до Бразилецот Реал?

Белизе долар курсот до Бразилецот Реал = 2,82

Конверзија BZD во Бразилецот Реал

Ја избравте изворната валута BZD и целната валута Бразилецот Реал со количина 1 BZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBRLBZD
USD11.191611.384000.790260.009220.175710.49634
EUR0.8392011.161450.663190.007740.147460.41653
GBP0.722540.8609910.571000.006670.126960.35863
CAD1.265401.507871.7513210.011670.222350.62807
JPY108.40504129.17649150.0326585.66832119.0481653.80589
BRL5.691106.781577.876494.497460.0525012.82473
BZD2.014742.400792.788411.592170.018590.354021

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

Земјите кои плаќаат со Бразилецот Реал (BRL)

BZD до BRL калкулатор на девизниот курс

На Белизе долар е валута во Белизе. На Бразилецот Реал е валута во Бразил. Симболот за BZD е BZ$. Симболот за BRL е R$. Стапката на размена за Белизе долар беше последно ажурирана на März 07, 2021. Девизниот курс за Бразилецот Реал беше последен пат ажуриран на März 07, 2021. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија BRL има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Белизе долар до Бразилецот Реал = 2,82.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.