BZD до USD - Белизе долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Белизе долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.07.2019. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Белизе долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Белизе долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 20.07.2019 07:52
1 BZD (BZ$)
=
0,49631 USD ($)
1 BZD = 0,496309 USD
2,014874 BZD = 1 USD

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BZD до USD калкулатор на девизниот курс

На Белизе долар е валута во Белизе. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BZD е BZ$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Белизе долар беше последно ажурирана на Juli 20, 2019. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Juli 20, 2019. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.