1 BZD до USD - Белизе долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Белизе долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Белизе долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Белизе долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 09:01
1 BZD (BZ$)
=
0,00000 USD ($)
1 BZD = USD
inf BZD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Белизе долар до САД долар?

Белизе долар курсот до САД долар =

Конверзија BZD во САД долар

Ја избравте изворната валута BZD и целната валута САД долар со количина 1 BZD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYBZD
USD11.213971.412000.826480.009180.49461
EUR0.8237511.163130.680810.007570.40743
GBP0.708220.8597510.585330.006500.35029
CAD1.209951.468841.7084510.011110.59845
JPY108.88702132.18535153.7485489.99299153.85666
BZD2.021792.454392.854771.670970.018571

Земјите кои плаќаат со Белизе долар (BZD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

BZD до USD калкулатор на девизниот курс

На Белизе долар е валута во Белизе. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за BZD е BZ$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Белизе долар беше последно ажурирана на Mai 12, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Mai 12, 2021. Факторот на конверзија BZD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Белизе долар до САД долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.