CDF до CAD - Конго франк до Канадски долар валута конвертор

Нашиот Конго франк до Канадски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 30.05.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Конго франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Канадски долар или Канадски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Конго франк до Канадски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 30.05.2020 06:13
1 CDF
=
0,00076 CAD ($)
1 CDF = 0,000757 CAD
1.321,105184 CDF = 1 CAD

Кој е тековниот курс за Конго франк до Канадски долар?

Конго франк курсот до Канадски долар = 0,00

Конверзија CDF во Канадски долар

Ја избравте изворната валута CDF и целната валута Канадски долар со количина 1 CDF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCDF
USD11.109381.229950.727130.009270.00055
EUR0.9014011.108680.655440.008360.00050
GBP0.813040.9019810.591190.007540.00045
CAD1.375271.525701.6915110.012750.00076
JPY107.84099119.63695132.6385678.4144110.05932
CDF1,817.999552,016.857682,236.040791,321.9219116.858151

Земјите кои плаќаат со Конго франк (CDF)

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

CDF до CAD калкулатор на девизниот курс

На Конго франк е валута во Демократска Република Конго. На Канадски долар е валута во Канада. Симболот за CDF е . Симболот за CAD е $. Стапката на размена за Конго франк беше последно ажурирана на Mai 30, 2020. Девизниот курс за Канадски долар беше последен пат ажуриран на Mai 30, 2020. Факторот на конверзија CDF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Конго франк до Канадски долар = 0,00.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.