30.46 CHF до JPY - Швајцарскиот франк до Јапонски јен валута конвертор

Нашиот Швајцарскиот франк до Јапонски јен конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.01.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Швајцарскиот франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Јапонски јен или Јапонски јен за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Швајцарскиот франк до Јапонски јен калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.01.2020 15:57
30.46 CHF (CHF)
=
3.421,81548 JPY (¥)
1 CHF = 112,338000 JPY
0,008902 CHF = 1 JPY

Кој е тековниот курс за Швајцарскиот франк до Јапонски јен?

Швајцарскиот франк курсот до Јапонски јен = 112,34

Конверзија CHF во Јапонски јен

Ја избравте изворната валута CHF и целната валута Јапонски јен со количина 30.46 CHF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHF
USD11.100971.305220.758560.009181.03081
EUR0.9082911.185520.689000.008340.93628
GBP0.766160.8435110.581180.007030.78976
CAD1.318281.451391.7206410.012101.35890
JPY108.94450119.94462142.1964282.641401112.30118
CHF0.970111.068061.266210.735890.008901

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Земјите кои плаќаат со Јапонски јен (JPY)

CHF до JPY калкулатор на девизниот курс

На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. На Јапонски јен е валута во Јапонија. Симболот за CHF е CHF. Симболот за JPY е ¥. Стапката на размена за Швајцарскиот франк беше последно ажурирана на Januar 28, 2020. Девизниот курс за Јапонски јен беше последен пат ажуриран на Januar 28, 2020. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија JPY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Швајцарскиот франк до Јапонски јен = 112,34.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.