1 CHF до MXN - Швајцарскиот франк до Мексикански пезос валута конвертор

Нашиот Швајцарскиот франк до Мексикански пезос конвертор е актуелен со курсеви за размена од 05.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Швајцарскиот франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Мексикански пезос или Мексикански пезос за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Швајцарскиот франк до Мексикански пезос калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 05.08.2020 17:37
1 CHF (CHF)
=
24,74040 MXN ($)
1 CHF = 24,740400 MXN
0,040420 CHF = 1 MXN

Кој е тековниот курс за Швајцарскиот франк до Мексикански пезос?

Швајцарскиот франк курсот до Мексикански пезос = 24,74

Конверзија CHF во Мексикански пезос

Ја избравте изворната валута CHF и целната валута Мексикански пезос со количина 1 CHF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFMXN
USD11.187301.312310.753320.009471.101880.04457
EUR0.8422511.105290.634480.007980.928050.03754
GBP0.762020.9047410.574040.007220.839650.03397
CAD1.327461.576101.7420410.012571.462700.05917
JPY105.59450125.37267138.5727479.546281116.352454.70677
CHF0.907541.077521.190970.683670.0085910.04045
MXN22.4346026.6366729.4411516.900400.2124624.720231

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Земјите кои плаќаат со Мексикански пезос (MXN)

CHF до MXN калкулатор на девизниот курс

На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. На Мексикански пезос е валута во Мексико. Симболот за CHF е CHF. Симболот за MXN е $. Стапката на размена за Швајцарскиот франк беше последно ажурирана на August 06, 2020. Девизниот курс за Мексикански пезос беше последен пат ажуриран на August 06, 2020. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија MXN има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Швајцарскиот франк до Мексикански пезос = 24,74.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.