500 CHF до SGD - Швајцарскиот франк до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Швајцарскиот франк до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Швајцарскиот франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Швајцарскиот франк до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 12:46
500 CHF (CHF)
=
0,00000 SGD ($)
1 CHF = SGD
inf CHF = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Швајцарскиот франк до Сингапурски долар?

Швајцарскиот франк курсот до Сингапурски долар =

Конверзија CHF во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута CHF и целната валута Сингапурски долар со количина 500 CHF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCHFSGD
USD11.188781.368610.796720.009131.079970.74477
EUR0.8412011.151270.670200.007680.908470.62650
GBP0.730670.8686110.582140.006670.789100.54418
CAD1.255151.492101.7178010.011461.355530.93479
JPY109.52397130.19983149.8950587.259661118.2826881.56964
CHF0.925951.100751.267260.737720.0084510.68962
SGD1.342711.596181.837631.069760.012261.450081

Земјите кои плаќаат со Швајцарскиот франк (CHF)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

CHF до SGD калкулатор на девизниот курс

На Швајцарскиот франк е валута во Лихтенштајн, Швајцарија. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за CHF е CHF. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Швајцарскиот франк беше последно ажурирана на April 13, 2021. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на April 13, 2021. Факторот на конверзија CHF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Швајцарскиот франк до Сингапурски долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.