CNY до HKD - Кинески Јуан до Хонг Конг долар валута конвертор

Нашиот Кинески Јуан до Хонг Конг долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 17.02.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Кинески Јуан. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Хонг Конг долар или Хонг Конг долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Кинески Јуан до Хонг Конг долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 17.02.2020 10:25
1 CNY (¥)
=
1,11253 HKD (HK$)
1 CNY = 1,112530 HKD
0,898852 CNY = 1 HKD

Кој е тековниот курс за Кинески Јуан до Хонг Конг долар?

Кинески Јуан курсот до Хонг Конг долар = 1,11

Конверзија CNY во Хонг Конг долар

Ја избравте изворната валута CNY и целната валута Хонг Конг долар со количина 1 CNY. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYHKD
USD11.083081.304710.754710.009110.143120.12875
EUR0.9232911.204620.696820.008410.132140.11887
GBP0.766450.8301310.578450.006980.109700.09868
CAD1.325011.435101.7287510.012070.189640.17059
JPY109.79150118.91348143.2460482.86089115.7134514.13518
CNY6.987107.567629.116145.273250.0636410.89956
HKD7.767258.4125910.134015.862030.070751.111661

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

CNY до HKD калкулатор на девизниот курс

На Кинески Јуан е валута во Кина. На Хонг Конг долар е валута во . Симболот за CNY е ¥. Симболот за HKD е HK$. Стапката на размена за Кинески Јуан беше последно ажурирана на Februar 17, 2020. Девизниот курс за Хонг Конг долар беше последен пат ажуриран на Februar 17, 2020. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Кинески Јуан до Хонг Конг долар = 1,11.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.