DJF до USD - Djiboutian франк до САД долар валута конвертор

Нашиот Djiboutian франк до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 28.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Djiboutian франк. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Djiboutian франк до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 28.10.2020 01:53
1 DJF
=
0,00563 USD ($)
1 DJF = 0,005625 USD
177,770509 DJF = 1 USD

Кој е тековниот курс за Djiboutian франк до САД долар?

Djiboutian франк курсот до САД долар = 0,01

Конверзија DJF во САД долар

Ја избравте изворната валута DJF и целната валута САД долар со количина 1 DJF. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDJF
USD11.182541.306280.760000.009570.00562
EUR0.8456411.104630.642680.008100.00476
GBP0.765540.9052810.581800.007330.00431
CAD1.315801.555981.7187910.012600.00740
JPY104.45200123.51901136.4431379.3831810.58751
DJF177.78623210.23992232.23789135.116971.702091

Земјите кои плаќаат со Djiboutian франк (DJF)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

DJF до USD калкулатор на девизниот курс

На Djiboutian франк е валута во Џибути. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за DJF е . Симболот за USD е $. Стапката на размена за Djiboutian франк беше последно ажурирана на Oktober 28, 2020. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 28, 2020. Факторот на конверзија DJF има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Djiboutian франк до САД долар = 0,01.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.