DOP до CNY - Доминиканска песо до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Доминиканска песо до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 16.11.2018. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Доминиканска песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Доминиканска песо до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 16.11.2018 05:23
1 DOP (RD$)
=
0,13849 CNY (¥)
1 DOP = 0,138485 CNY
7,220999 DOP = 1 CNY

Земјите кои плаќаат со Доминиканска песо (DOP)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

DOP до CNY калкулатор на девизниот курс

На Доминиканска песо е валута во Доминиканска Република. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за DOP е RD$. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Доминиканска песо беше последно ажурирана на November 16, 2018. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на November 16, 2018. Факторот на конверзија DOP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.