10 DOP до SGD - Доминиканска песо до Сингапурски долар валута конвертор

Нашиот Доминиканска песо до Сингапурски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 22.10.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Доминиканска песо. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Сингапурски долар или Сингапурски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Доминиканска песо до Сингапурски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 22.10.2020 08:35
10 DOP (RD$)
=
0,23216 SGD ($)
1 DOP = 0,023216 SGD
43,073371 DOP = 1 SGD

Кој е тековниот курс за Доминиканска песо до Сингапурски долар?

Доминиканска песо курсот до Сингапурски долар = 0,02

Конверзија DOP во Сингапурски долар

Ја избравте изворната валута DOP и целната валута Сингапурски долар со количина 10 DOP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYDOPSGD
USD11.187491.316560.762330.009570.017110.73880
EUR0.8421211.108700.641970.008060.014410.62215
GBP0.759560.9019610.579030.007270.013000.56116
CAD1.311781.557711.7270310.012560.022440.96914
JPY104.47950124.06797137.5535779.6474211.7875277.18924
DOP58.4495669.4080576.9523744.557610.55944143.18241
SGD1.353551.607321.782031.031850.012960.023161

Земјите кои плаќаат со Доминиканска песо (DOP)

Земјите кои плаќаат со Сингапурски долар (SGD)

DOP до SGD калкулатор на девизниот курс

На Доминиканска песо е валута во Доминиканска Република. На Сингапурски долар е валута во Сингапур. Симболот за DOP е RD$. Симболот за SGD е $. Стапката на размена за Доминиканска песо беше последно ажурирана на Oktober 22, 2020. Девизниот курс за Сингапурски долар беше последен пат ажуриран на Oktober 22, 2020. Факторот на конверзија DOP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија SGD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Доминиканска песо до Сингапурски долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.