10 EUR до NZD - евра до Нов Зеланд долар валута конвертор

Нашиот евра до Нов Зеланд долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 09.04.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од евра. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Нов Зеланд долар или Нов Зеланд долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

евра до Нов Зеланд долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 09.04.2021 15:51
10 EUR (€)
=
0,00000 NZD ($)
1 EUR = NZD
inf EUR = 1 NZD

Кој е тековниот курс за евра до Нов Зеланд долар?

евра курсот до Нов Зеланд долар =

Конверзија EUR во Нов Зеланд долар

Ја избравте изворната валута EUR и целната валута Нов Зеланд долар со количина 10 EUR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYNZD
USD11.190081.370850.798060.009120.70315
EUR0.8402811.151900.670600.007660.59084
GBP0.729470.8681310.582170.006650.51293
CAD1.253041.491211.7177210.011430.88107
JPY109.66204130.50655150.3302987.51714177.10884
NZD1.422171.692501.949591.134980.012971

Земјите кои плаќаат со евра (EUR)

Земјите кои плаќаат со Нов Зеланд долар (NZD)

EUR до NZD калкулатор на девизниот курс

На евра е валута во Андора, Австрија, Белгија, Кипар, Естонија, Финска, Франција, Германија, Грција, Ирска, Италија, Косово, Латвија, Литванија, Луксембург, Малта, Монако, Црна Гора, Холандија, Португалија, Сан Марино, Словачка, Словенија, Шпанија, Ватикан. На Нов Зеланд долар е валута во Нов Зеланд. Симболот за EUR е €. Симболот за NZD е $. Стапката на размена за евра беше последно ажурирана на April 11, 2021. Девизниот курс за Нов Зеланд долар беше последен пат ажуриран на April 11, 2021. Факторот на конверзија EUR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија NZD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс евра до Нов Зеланд долар = .

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.