Saturday 01 April 2023

FJD до USD - Фиџи долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Фиџи долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 01.04.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Фиџи долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Фиџи долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 01.04.2023 05:35
1 FJD ($)
=
0,45241 USD ($)
1 FJD = 0,452411 USD
2,210378 FJD = 1 USD
Bank transfers abroad can incur up to 5% additional costs hidden in the exchange rate. TransferWise, on the other hand, is up to 5x cheaper. Learn more
Transfer cheaply with Wise

Кој е тековниот курс за Фиџи долар до САД долар?

Фиџи долар курсот до САД долар = 0,45

Конверзија FJD во САД долар

Ја избравте изворната валута FJD и целната валута САД долар со количина 1 FJD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYFJD
USD11.087201.234340.739340.007530.45239
EUR0.9198011.135340.680040.006930.41610
GBP0.810150.8807910.598980.006100.36650
CAD1.352561.470491.6695110.010190.61188
JPY132.77504144.35255163.8894598.16609160.06551
FJD2.210502.403252.728511.634320.016651

Земјите кои плаќаат со Фиџи долар (FJD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Фиџи долар во други светски валути


FJD до USD калкулатор на девизниот курс

На Фиџи долар е валута во Фиџи. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за FJD е $. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Фиџи долар беше последно ажурирана на April 01, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на April 01, 2023. Факторот на конверзија FJD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Фиџи долар до САД долар = 0,45.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.