FKP до USD - Фолкландските Острови Паунд до САД долар валута конвертор

Нашиот Фолкландските Острови Паунд до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 25.10.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Фолкландските Острови Паунд. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Фолкландските Острови Паунд до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 25.10.2021 02:57
1 FKP (£)
=
1,37735 USD ($)
1 FKP = 1,377349 USD
0,726033 FKP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Фолкландските Острови Паунд до САД долар?

Фолкландските Острови Паунд курсот до САД долар = 1,38

Конверзија FKP во САД долар

Ја избравте изворната валута FKP и целната валута САД долар со количина 1 FKP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYFKP
USD11.164681.376050.808570.008801.36384
EUR0.8586011.181480.694240.007561.17100
GBP0.726720.8463910.587600.006400.99113
CAD1.236751.440421.7018310.010891.68673
JPY113.58804132.29386156.3027791.843981154.91630
FKP0.733220.853971.008950.592860.006461

Земјите кои плаќаат со Фолкландските Острови Паунд (FKP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

FKP до USD калкулатор на девизниот курс

На Фолкландските Острови Паунд е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за FKP е £. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Фолкландските Острови Паунд беше последно ажурирана на Oktober 25, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Oktober 25, 2021. Факторот на конверзија FKP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Фолкландските Острови Паунд до САД долар = 1,38.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.