GBP до CNY - Британски фунта до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Британски фунта до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 05.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Британски фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Британски фунта до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 05.03.2021 06:23
1 GBP (£)
=
8,98733 CNY (¥)
1 GBP = 8,987330 CNY
0,111268 GBP = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Британски фунта до Кинески Јуан?

Британски фунта курсот до Кинески Јуан = 8,99

Конверзија GBP во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута GBP и целната валута Кинески Јуан со количина 1 GBP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNY
USD11.205961.393950.790180.009340.15458
EUR0.8292211.155890.655230.007750.12818
GBP0.717390.8651410.566860.006700.11089
CAD1.265541.526181.7640910.011830.19562
JPY107.02097129.06300149.1820684.56580116.54290
CNY6.469307.801719.017895.111910.060451

Земјите кои плаќаат со Британски фунта (GBP)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

GBP до CNY калкулатор на девизниот курс

На Британски фунта е валута во Обединето Кралство. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за GBP е £. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Британски фунта беше последно ажурирана на März 05, 2021. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на März 05, 2021. Факторот на конверзија GBP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Британски фунта до Кинески Јуан = 8,99.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.