Saturday 20 July 2024

GBP до USD - Британски фунта до САД долар валута конвертор

Нашиот Британски фунта до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 20.07.2024. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Британски фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Британски фунта до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Британски фунта до САД долар?

Amount
From
To

1 Британски фунта =

1,29 САД долар

1 GBP = 1,29 USD

1 USD = 0,774 GBP

Британски фунта до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 19 јули 2024 21:35:09 CEST

Британски фунта курсот до САД долар = 1,29

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија GBP во САД долар

Ја избравте изворната валута GBP и целната валута САД долар со количина 1 GBP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај Британски фунта (GBP) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај GBP (Британски фунта) до USD (САД долар) ✅ GBP до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Британски фунта (GBP) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Британски фунта ( GBP ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Британски фунта во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 GBP до USD Промени Промени %
Juli 19, 2024 петок 1 GBP = 1.291064 USD - -
Juli 18, 2024 четврток 1 GBP = 1.29506 USD +0.00400 USD +0.30951 %
Juli 17, 2024 среда 1 GBP = 1.301092 USD +0.006032 USD +0.465770 %
Juli 16, 2024 вторник 1 GBP = 1.296252 USD -0.004840 USD -0.371995 %
Juli 15, 2024 понеделник 1 GBP = 1.296765 USD +0.000513 USD +0.039576 %
Juli 14, 2024 недела 1 GBP = 1.27015 USD -0.02662 USD -2.05242 %
Juli 13, 2024 сабота 1 GBP = 1.27015 USD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPY
USD11.08931.29170.72610.0064
EUR0.918111.18580.66660.0058
GBP0.77420.843310.56210.0049
CAD1.37731.50021.779010.0087
JPY157.4405171.4945203.3658114.31511

Земјите кои плаќаат со Британски фунта (GBP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Британски фунта во други светски валути


GBP до USD калкулатор на девизниот курс

На Британски фунта е валута во Обединето Кралство. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за GBP е £. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Британски фунта беше последно ажурирана на Juli 20, 2024. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Juli 20, 2024. Факторот на конверзија GBP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Британски фунта до САД долар = 1,29.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.