GIP до USD - Гибралтарска фунта до САД долар валута конвертор

Нашиот Гибралтарска фунта до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Гибралтарска фунта. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Гибралтарска фунта до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.03.2021 20:47
1 GIP (£)
=
1,39574 USD ($)
1 GIP = 1,395740 USD
0,716466 GIP = 1 USD

Кој е тековниот курс за Гибралтарска фунта до САД долар?

Гибралтарска фунта курсот до САД долар = 1,40

Конверзија GIP во САД долар

Ја избравте изворната валута GIP и целната валута САД долар со количина 1 GIP. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYGIP
USD11.203291.390720.789620.009361.39093
EUR0.8310611.155770.656220.007781.15594
GBP0.719050.8652310.567780.006731.00015
CAD1.266431.523881.7612510.011851.76151
JPY106.85097128.57268148.6001984.372131148.62272
GIP0.718940.865090.999850.567690.006731

Земјите кои плаќаат со Гибралтарска фунта (GIP)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

GIP до USD калкулатор на девизниот курс

На Гибралтарска фунта е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за GIP е £. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Гибралтарска фунта беше последно ажурирана на März 03, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 03, 2021. Факторот на конверзија GIP има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Гибралтарска фунта до САД долар = 1,40.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.