HKD до USD - Хонг Конг долар до САД долар валута конвертор

Нашиот Хонг Конг долар до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 02.03.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Хонг Конг долар. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Хонг Конг долар до САД долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 02.03.2021 12:52
1 HKD (HK$)
=
0,12893 USD ($)
1 HKD = 0,128931 USD
7,756087 HKD = 1 USD

Кој е тековниот курс за Хонг Конг долар до САД долар?

Хонг Конг долар курсот до САД долар = 0,13

Конверзија HKD во САД долар

Ја избравте изворната валута HKD и целната валута САД долар со количина 1 HKD. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYHKD
USD11.203291.390720.789620.009360.12891
EUR0.8310611.155770.656220.007780.10713
GBP0.719050.8652310.567780.006730.09269
CAD1.266431.523881.7612510.011850.16326
JPY106.85097128.57268148.6001984.37213113.77431
HKD7.757279.3342410.788216.125330.072601

Земјите кои плаќаат со Хонг Конг долар (HKD)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

HKD до USD калкулатор на девизниот курс

На Хонг Конг долар е валута во . На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за HKD е HK$. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Хонг Конг долар беше последно ажурирана на März 02, 2021. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на März 02, 2021. Факторот на конверзија HKD има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Хонг Конг долар до САД долар = 0,13.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.