Wednesday 06 December 2023

ILS до USD - Израелскиот Нов Шекел до САД долар валута конвертор

Нашиот Израелскиот Нов Шекел до САД долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 06.12.2023. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Израелскиот Нов Шекел. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на САД долар или САД долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Израелскиот Нов Шекел до САД долар калкулатор на девизниот курс

Кој е тековниот курс за Израелскиот Нов Шекел до САД долар?

Amount
From
To

1 Израелскиот Нов Шекел =

0,269 САД долар

1 ILS = 0,269 USD

1 USD = 3,72 ILS

Израелскиот Нов Шекел до САД долар conversion - Курсна листа на ажурирани: 1 декември 2023 05:00:42 CET

Израелскиот Нов Шекел курсот до САД долар = 0,269

Send money globally

Secure and fast money transfers at great exchange rates with Xe. Learn more

Конверзија ILS во САД долар

Ја избравте изворната валута ILS и целната валута САД долар со количина 1 ILS. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Конвертирај Израелскиот Нов Шекел (ILS) и САД долар (USD) - Девизен курс конверзија Калкулатор

Конвертирај ILS (Израелскиот Нов Шекел) до USD (САД долар) ✅ ILS до USD Конвертор на валути ✅ Калкулатор за конвертирање Израелскиот Нов Шекел (ILS) во САД долар (USD) ✅ користејќи тековни девизни курсеви.

Динамика на промените на трошоците на 1 Израелскиот Нов Шекел ( ILS ) во САД долар ( USD )

Споредете ја цената на 1 Израелскиот Нов Шекел во САД долар во минатото со моменталната цена во моментот.

Промени за недела (7 дена)

Датум Ден од неделата 1 ILS до USD Промени Промени %
November 30, 2023 четврток 1 ILS = 0.268615 USD - -
Dezember 1, 2023 петок 1 ILS = 0.268615 USD +0.268615 USD -
Dezember 2, 2023 сабота 1 ILS = 0.268615 USD - -
Dezember 3, 2023 недела 1 ILS = 0.268615 USD - -
Dezember 4, 2023 понеделник 1 ILS = 0.268615 USD - -
Dezember 5, 2023 вторник 1 ILS = 0.268615 USD - -
Dezember 6, 2023 среда 1 ILS = 0.268615 USD - -

девизниот курс

USDEURGBPCADJPYILS
USD11.09141.26010.72980.00670.2677
EUR0.916311.15460.66870.00610.2453
GBP0.79360.866110.57920.00530.2125
CAD1.37021.49541.726610.00920.3668
JPY149.4650163.1234188.3409109.0799140.0142
ILS3.73534.07664.70692.72600.02501

Земјите кои плаќаат со Израелскиот Нов Шекел (ILS)

Земјите кои плаќаат со САД долар (USD)

Претворете Израелскиот Нов Шекел во други светски валути


ILS до USD калкулатор на девизниот курс

На Израелскиот Нов Шекел е валута во Израел, Палестина. На САД долар е валута во Источен Тимор, Еквадор, Ел Салвадор, Маршалски Острови, Микронезија, Палау, Соединети Држави, Зимбабве. Симболот за ILS е ₪. Симболот за USD е $. Стапката на размена за Израелскиот Нов Шекел беше последно ажурирана на Dezember 06, 2023. Девизниот курс за САД долар беше последен пат ажуриран на Dezember 06, 2023. Факторот на конверзија ILS има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија USD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Израелскиот Нов Шекел до САД долар = 0,269.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.