5 INR до CAD - Индиски рупија до Канадски долар валута конвертор

Нашиот Индиски рупија до Канадски долар конвертор е актуелен со курсеви за размена од 04.08.2021. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Индиски рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Канадски долар или Канадски долар за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Индиски рупија до Канадски долар калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 04.08.2021 18:04
5 INR (₹)
=
0,08461 CAD ($)
1 INR = 0,016922 CAD
59,093542 INR = 1 CAD

Кој е тековниот курс за Индиски рупија до Канадски долар?

Индиски рупија курсот до Канадски долар = 0,02

Конверзија INR во Канадски долар

Ја избравте изворната валута INR и целната валута Канадски долар со количина 5 INR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYINR
USD11.186451.392660.796970.009170.01349
EUR0.8428511.173810.671720.007730.01137
GBP0.718050.8519310.572260.006590.00968
CAD1.254761.488711.7474510.011510.01692
JPY109.03150129.36035151.8438886.8943111.47043
INR74.1491587.97421103.2646159.094290.680071

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Земјите кои плаќаат со Канадски долар (CAD)

INR до CAD калкулатор на девизниот курс

На Индиски рупија е валута во Индија. На Канадски долар е валута во Канада. Симболот за INR е ₹. Симболот за CAD е $. Стапката на размена за Индиски рупија беше последно ажурирана на August 05, 2021. Девизниот курс за Канадски долар беше последен пат ажуриран на August 05, 2021. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CAD има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Индиски рупија до Канадски долар = 0,02.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.