INR до CNY - Индиски рупија до Кинески Јуан валута конвертор

Нашиот Индиски рупија до Кинески Јуан конвертор е актуелен со курсеви за размена од 13.08.2020. Внесете го дадениот износ што треба да се конвертира во полето лево од Индиски рупија. Користете "Swap валути" - копчето за да ја направите стандардната валута. Кликнете на Кинески Јуан или Кинески Јуан за да конвертирате помеѓу таа валута и сите други валути.

Индиски рупија до Кинески Јуан калкулатор на девизниот курс

Курсна листа на ажурирани: 13.08.2020 14:54
1 INR (₹)
=
0,09265 CNY (¥)
1 INR = 0,092655 CNY
10,792761 INR = 1 CNY

Кој е тековниот курс за Индиски рупија до Кинески Јуан?

Индиски рупија курсот до Кинески Јуан = 0,09

Конверзија INR во Кинески Јуан

Ја избравте изворната валута INR и целната валута Кинески Јуан со количина 1 INR. Можете да изберете девизен курс во двете списоци за повеќе од 160 меѓународни валути. Девизниот курс се ажурира во редовни интервали и се прикажува во табеларна форма за вообичаени количини. Исто така, можете да ги видите историскиот курс на други посетители.

Cross Currency Rates

USDEURGBPCADJPYCNYINR
USD11.179951.305060.754970.009360.144150.01337
EUR0.8474911.106030.639830.007930.122170.01133
GBP0.766250.9041410.578500.007170.110460.01025
CAD1.324561.562911.7286210.012390.190940.01771
JPY106.86303126.09296139.4623680.67844115.404351.42880
CNY6.937208.185549.053445.237380.0649210.09275
INR74.7923088.2511397.6082256.465980.6998910.781341

Земјите кои плаќаат со Индиски рупија (INR)

Земјите кои плаќаат со Кинески Јуан (CNY)

INR до CNY калкулатор на девизниот курс

На Индиски рупија е валута во Индија. На Кинески Јуан е валута во Кина. Симболот за INR е ₹. Симболот за CNY е ¥. Стапката на размена за Индиски рупија беше последно ажурирана на August 13, 2020. Девизниот курс за Кинески Јуан беше последен пат ажуриран на August 13, 2020. Факторот на конверзија INR има 5 значајни цифри. Факторот на конверзија CNY има 5 значајни цифри.

Печатете ги листите и однесете ги со вас во чанта или паричник додека патувате.

на девизниот курс Индиски рупија до Кинески Јуан = 0,09.

Сподели конвертор на валута?

Дали нашиот калкулатор за валута беше корисен? Потоа споделете! Со оваа врска можете да ги упатите вашите посетители и пријатели до нашиот конвертор на валути.